تبلیغات
 کوی آگاهی
در ادامه ی پستبُعد معنوی
متاسفانه بیشتر ما هنگام گردش در طبیعت, همراه دوستان خود بوده ودر تمام راه با آنها گفتگو می کنیم. درنتیجه از طبیعت ولذت آن غافل می شویم. هرچند همراهی وهمنشینی با دوستان, بعضی نیازهای احساسی و روانی مارا ارضا می کند, اما ممکن است ازتجربه های  معنوی وارتباط مستقیم با طبیعت بکاهد. اگر به همراه دوستانتان به طبیعت می روید سعی کنید زمانی را دور از همه, به تنهایی در طبیعت بگذرانید.
گروهی تصور می کنند که تمرین های معنوی فقط با سکوت وبی حرکتی توام است, ولی درتحرک وجنب وجوش نیز معنویت وجود دارد. درحقیقت بسیاری ازافراد معنویت خود را درفعالیت های جسمی مانند: دویدن, دوچرخه سواری و... پیدا می کنند. اگرکسی ازنظر روانی ویا جسمی بسیار فعال است ونمی تواند لحظاتی را درآرامش وسکون باخودش خلوت کند, می تواند درحال انجام فعالیت های بدنی نیز به معنویت درون خود بیاندیشد.

یک فعالیت جسمی که دوست دارید واز انجام آن لذت می برید انتخاب کرده وتمام انرژی وتوجه خود را برآن متمرکز کنید. ممکن است درحال انجام این فعالیت جسمی ناگهان احساس کنید درکوران یک انرژی بی نهایت قرار گرفته اید که شمارا به جلو می راند؛ گویی انرژی دنیا با انرژی شما تلفیق شده!
خلاقیت ونوآوری از دیگر روشهای تمرین معنوی است. بعضی افراد این ارتباط معنوی ودرونی از راه نقاشی, ساخت وتنظیم موسیقی, مجسمه سازی و...بدست می آورند. اگر شما نیز به یکی از فعالیت ها علاقه دارید, حتما آن را دنبال کنید. توجه داشته باشید که شما آن فعالیت را برای رضایت وعلاقه شخصی خودتان انجام می دهید, پس اهمیت ندارد که درآن کار مهارت دارید یانه.
هرکاری که ما در زندگی انجام می دهیم, یک تجربه ی روحی ومعنوی دربر دارد.بنابراین وقتی درکارهایمان تمام حواس وتمرکز خود را جمع کنیم ونسبت به خودمان نیز آگاه باشیم, آن فعالیت پل ارتباطی محکمی برای ماخواهدشد. حتی نظافت منزل, رسیدگی به حیوانات خانگی  وفعالیت های روزمره و..یک تجربه ی معنوی در بردارد. اگرتمام این فعالیت ها, باخود بودن را فراموش نکنیم از بازده کارخویش احساس وجد ونشاط خواهیم کرد.

منبع: کتاب چهارگوشه ی زندگی ما
طبقه بندی: چهارگوشه ی زندگی،
برچسب ها: تمرین، روحی، معنوی، آرامش، تعادل، آگاهی، زندگی،
تاریخ : هفدهم مهر 94 | 07:56 ب.ظ | نویسنده : روشن ضمیر | نظرات

  • paper | سامان | اخبار