تبلیغات
 کوی آگاهی وبلاگ کوی آگاهی
لذت بردن
امروز که فکر می کردم چه مطلبی تو وبلاگ
بذارم, چندتا موضوع به ذهنم رسید, بعد به خودم گفتم تو که چندروزه در حال مطالعه کتاب پروژه شادی هستی چرا از اون کمک نمی گیری؟ بیشترین چیزی که من رو شیفتۀ این کتاب کرد و باعث شد ازش کمک بگیرم ایده ی "خود واقعی بودن" هست. نویسنده تجربیات روزمره خودش رو بیان می کنه و تظاهر نمی کنه که فوق العادست و از شعارهای کلیشه ای استفاده نکرده.
به نظرت تفریح چی هست؟ تو از چه چیزی لذت می بری؟ تاحالا بهش خوب فکرکردی؟
راستش من خیلی کم به تفریح فکر میکنم انگار که ترجیح میدم وقتم رو با کارهای تکراری بگذرونم یا در کل کاری انجام ندم تا برای خودم تفریح جدید ایجاد کنم. تاحالا همچین احساسی داشتی؟ خب من از کتاب خوندن لذت می برم ,همینطور هفته ای یک بار با دوستام وقت بگذرونم به نظرم کافی میاد و اینکه عاشق موسیقی بی کلام و کلاسیک هستم چون ارتباط عمیقی باهاش برقرار می کنم. صدالبته که تفریح از نظر تو ممکنه جور دیگه ای باشه و علایق من کسالت بار جلوه کنن. حالا این کتاب بهانه ای شد تا بیشتر فکرکنم واقعا کار دیگه ای نیست که من ازش لذت ببرم و جز تفریحاتم به حساب بیارم؟ همونطور که میدونی واقعا روح آدم خسته میشه وتفریح بیشتر احتیاج پیدا می کنه.
من پی بردم که چندوقته به شدت دوست دارم که پازل درست کنم یا اسباب بازی ساختنی داشته باشم یا اینکه وقتی میرم کتابفروشی از قسمت کودک و نوجوان کتابی بردارم, اعتراف می کنم از خوندن کتاب بچه ها لذت زیادی می برم و همینطور گاهی بازی کردن و شعر خوندن با اونا ایده ی فوق العاده ای به نظرم میرسه. می دونی دوستم, میخوام واقعا خودِخودم باشم و از زندگیم لذت ببرم, تو دوست نداری؟ نظرت رو بهم بگو. از چه چیزی چیزایی لذت می بری که بهشون توجه نکردی؟ یا دوست نداشتی به روی خودت بیاری چون که بقیه ممکنه بهت بخندن. خوشحال میشم هرچی به نظرت میاد رو با من به اشتراک بذاری این هم به نظرم لذت بخش میاد.طبقه بندی: زندگی بهتر،
برچسب ها: تفریح، افکار، آگاهی، لذت، کودک، آزادی، زندگی،
تاریخ : سی و یکم فروردین 95 | 10:29 ق.ظ | نویسنده : روشن ضمیر | نظرات

  • paper | سامان | اخبار