تبلیغات
 کوی آگاهی وبلاگ کوی آگاهی
انتخاب
شما هم تاحالا همچین چیزی روتجربه کردین؟ مشکل این نیست که نمیدونی چی میخوای, مشکل اینه که نمیدونی کار یا ایده ای که به ذهنت میرسه درست هست یا نه. من همیشه و هرلحظه با این تردید دست به گریبانم, به هیچ وجه حس خوشایندی نیست,منتظری تایک نفر پیدا بشه وبهت بگه باید چه کاری انجام بدی!

اما هرچقدر منتظرباشی اون یه نفر,اون یه نشونه هیچ وقت نمیاد چون اون یک نفرخودتی. (تو این مواقع تکنولوژی هم به کمکت نمیاد!) تو بلاخره بایددست به انتخاب بزنی که کدوم راه بهتره,حتی اگه هیچ کاری نکنی همین هم یک نوع انتخابه که روی زندگیت نه درکوتاه مدت,بلکه(بیشترمواقع)تاثیرش رو در بلندمدت می بینی. خیلی طول کشید تا من به این نتیجه برسم(دلم رو خوش میکنم با این حرف که بلاخره بهش رسیدم! ) متاسفانه خیلی زود دیر میشه اونوقت باید بپذیری اتفاقیه که افتاده و تو پیش بینی نکردی.(ای کاش ها هم فقط نمکی روی زخمت میشن.)
چه خوبه هرروز کمی باخودمون خلوت کنیم,کمی به دور ازتکنولوژی باشیم وکمی به طبیعت نزدیکتر بشیم تا به درون آشفته سروسامون بدیم. بعضیا فکر میکنن با خودشون خلوت کنن یعنی فقط به بدبختیا فکرکنن, اشک بریزن و غمگین باشن! اتفاقا وقتی آدم با خودش خلوت می کنه, بایددقت کنه ,چیزهای مثبت زندگی و داشته هاش رو ببینه اونوقت متوجه میشه اونقدرا هم بدبخت ,فلک زده و بدشانس نبوده. صدردصد شما چیزهایی داریدکه من یا هرکس دیگه ای آرزوی داشتنش رو داره و هدف خیلی از ماهاست که بهش برسیم,اما شما بهش اهمیتی نمیدید و راحت کنارش عبور می کنید حتی به ذهنتون نمیرسه کسی اون رو واقعا ازته قلبش از خدا بخواد. (مثلا حیاط وباغچۀ کوچیک یا تختخواب شما آرزوی خیلی از آدماست!!!)
هرچیزی که اسمش رو میذارید "وظیفه"اصلا انجام ندید چون فایده ای نداره! تنها برای حس خوبی که بهتون میده و لذتی که ازش می برید انتخاب کنید که انجامش بدید. اگه از روی اجبار کاری رو انجام بدیم ما با برده ها چه فرقی می کنیم؟!
ما هرلحظه با انتخاب کردن رو به رو هستیم این چیز به سادگی که تو کتابا نوشته
نیست! این انتخابه که شخصیت و نوع زندگی ما رو از هم متفاوت می کنه. تردید داری ازاینکه میتونی اون کاری که مجبورت میکنن رو انجام بدی یانه؟ یک بار برای همیشه انتخاب کن که انجام ندی, مسئولیت انتخابت روقبول کن و خودت باش. با افکار واهی خوnمون رو گول نزنیم مثل "حالا این یه باراشکال نداره"! هرچه بیشتر به عقب بندازیم بیشتر زیر سلطۀ بقیه میریم و میدونی چی میشه؟ کم کم انسانیت ماست  که زیرسوال میره و کمرنگ میشیم. الان هر جوری  زندگی می کنیم به دلیل انتخاب ماست, این وضعیت رو نمیخوای؟ پس انتخاب هات رو عوض کن!

فارغ از هرکجا که هستید وهرشخصیت و ظاهری که دارید
دوستتون دارم.تک تک شما آدمای مهم و باارزشی هستید.طبقه بندی: تریبون آزادی،
برچسب ها: تردید، آگاهی، دغدغه، زندگی، آرامش، آزادی، تریبون،
تاریخ : چهاردهم آبان 94 | 12:26 ق.ظ | نویسنده : روشن ضمیر | نظرات

  • paper | سامان | اخبار